Отборът на Левски не срещна затруднения срещу тима на Арда и

...

Левски мина безпроблемно през Арда за пета поредна победа в efbet Лига

Отборът на Левски не срещна усложнения против отбора на Арда и го победи с на „ Виваком Арена Георги Аспарухов “ в последния дуел от деветия кръг на efbet Лига. Андриан Краев откри в 20-ата, а Марин Петков  удвои и оформи крайния резултат в 87-ата минута.

/ /

Домакините сътвориха първата опция за попадение в двубоя в петата минута, когато Ивелин Попов комбинира с Уелтън на левия фланг, който центрира, а на границата на вратарското поле Илиян Стефанов игра с глава, само че около дясната греда на вратаря Анатолий Господинов. Две минути по-късно Цунами шутира непосредствено от директно свободен удар на сериозна отдалеченост от вратата на Господинов, само че ударът му бе много неакуратен.

В 16-ата минута Патрик-Габриел Галчев си настройки топката на левия крайник. Последва центриране в наказателното поле, където Попов опита мъчно осъществяване с глава, приключило с удар в навън.

Левски обаче се настани трайно в половината на Арда и съумя да открие резултата с първата си действителна голова обстановка. В 20-ата минута Филип Кръстев центрира от ъглов удар на далечната греда, където Алекс Петков изпусна Краев, който с глава стреля в близкия ъгъл на Господинов, а той не съумя също да реагира по най-хубавия метод и топката попадна във вратата му – 1:0.

" Сините " желаеха небрежно да вземат удобна преднина и в осем минути по-късно Кръстев центрира от корнер в наказателното поле, където Цунами съумя да засече с десния крайник, само че топката мина доста покрай лявата греда на Господинов.

Към края на първото полувреме Левски имаше чудесна обстановка да удвои резултата. В 41-ата минута Уелтън получи от Кръстев на десния фланг, след което напредна и центрира чудесно към границата на вратарското поле, където Стефанов изпревари Петков и стреля мощно с глава, само че с брилянтна интервенция се регистрира Анатолий Господинов, който реагира и избави.

Две минути по-късно още веднъж бразилецът бе в центъра на събитията, след като влезе от левия фланг във вътрешността, освободи си пространство за изстрел и шутира мощно от отдалеченост, само че в ръцете на стража на гостите от Кърджали.

В началото на второто полувреме забавни обстановки пред двете порти липсваха, като гостите се опитваха да бъдат по-активният отбор, само че без необикновен резултат.

В 55-ата минута Светослав Ковачев стреля мощно от междинна отдалеченост, само че високо над вратата на Пламен Андреев.

Първата по-опасна обстановка за второто полувреме пристигна в 67-ата минута, когато Милен Желев получи на десния фланг, мина около Цунами и шутира от границата на наказателното поле, само че Андреев бе на точното място и улови.

В 79-ата минута Арда можеше да изрлани безусловно от нищото. Сонко Сундберг сбърка много лековато, като подари топката Ласана Н'Диайе. Бранителят позволи неточност на центъра, а нападателят на гостите напредна към наказателното поле самичък против Андреев, само че единствено положителната интервенция и подсигуряване на Килиан ван дер Каап избави „ сините “ в обстановката.

В ответната офанзива пък Георги Миланов задържа добре пред дъгата пред наказателното поле и комбинира с Цунами отляво, който влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, само че Господинов мазета в корнер.

Левски си подсигури трите точки в 87-ата минута, когато вкара второ попадение. Ван дер Каап откри Билал Бари отляво в половината на Арда, а мароканецът изведе отлично с външен фалц Петков, който бе пропуснат и нахлу на скорост в наказателното поле и с удар с левия крайник прати топката във вратата на Господинов – 2:0.